Osmangazi Kent Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret etti.

Kent Konseyi Başkanı Ömer Eşer ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul eden Başkan Dündar, yeni yönetime çalışmalarında başarılar diledi.

Geçtiğimiz Temmuz ayı sonunda yapılan seçimlerde, Osmangazi Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Ömer Eşer, Başkan Dündar’a, verdiği destekler için teşekkür etti. Osmangazi Kent Konseyi olarak, belediye ile birlikte hareket ettiklerini, vatandaşların sorun ve isteklerini belirlemek için Osmangazi’de bir dizi projeler geliştirdiklerini ifade eden Eşer, “Osmangazi Kent Konseyi olarak, öncelikle uyuşturucu kullanımının önlenmesi için, gençlerimize ve ailelerine yönelik bir çalışma yapmayı planladık. Yetkililerle yaptığımız görüşmelerde, uyuşturucu kullanan çocukların yüzde 33’ünün ailelerinin boşanmış olduğunu öğrendik. Bizlerde, tiyatro grubumuzla birlikte ailelere ve çocuklarımıza yönelik eğitici programlar yapmayı planlıyoruz. Hatta bu konuda bir de kısa film hazırlamayı düşünüyoruz” dedi.

Osmangazi Kent Konseyi yönetimini makamında kabul eden ve yeni dönemde kendilerine başarılar dileyen Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak yeni dönem hedeflerimizi, Şehir, Demokrasi ve İnsan olarak belirledik. Yaptığımız hizmetlerden yol, spor tesisi, okul, Pazar yeri gibi hizmetlerimizi ‘Şehir’ başlığı altında topladık. Doğrudan insanımıza yönelik geliştirdiğimiz, birebir faydalanmaları için tasarladığımız bilgi evleri, aile danışma merkezi, adrenalin park gibi projelerimizi, ‘İnsan’ başlığı altında toplarken, ‘Demokrasi’ ayağını da, Kent Konseyi gibi kurum ve STK’larımız dolduruyor. Halkın farklı kesimlerinin görüşlerini alıp, bu talepler doğrultusunda hizmet üretmek, demokrasi ayağımızı oluşturuyor. Bu noktada Kent Konseyimizin bize sağlayacağı katkı, aynı zamanda başarıyı getirecektir. Hizmet üretme noktasındaki heyecanımız hep var olacak. Bu heyecanımızı kontrol ederek, acele edip yanlış yapmadan, Osmangazi için, Bursa için, bu ülke için hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.